Kurs Alfa

alfa logoCo to jest kurs Alfa?

Kurs Alfa jest narzędziem ewangelizacji dla każdej parafii. Został już użyty w tysiącach katolickich parafii w ponad 65 krajach na całym świecie. Alfa to kurs przekazujący podstawowe informacje na temat chrześcijaństwa, w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, gdzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.

Dla kogo jest kurs Alfa?

Kurs jest przeznaczony w pierwszym rzędzie dla osób, które nie chodzą do kościoła, lub nie byli w kościele od dawna, a są zainteresowani chrześcijańską wiarą.  Kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby zadać jakieś pytania co do chrześcijańskiej wiary lub dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Wielu gości nie było nigdy wcześniej w kościele.

Jak wygląda spotkanie Kursu Alfa?

Każde spotkanie jest podzielone na trzy części. Zaczyna się posiłkiem, kiedy goście witani są w przyjaznej atmosferze. Poczęstunek to świetna okazja do bliższego poznania się i nawiązania relacji. Następnie jest krótki wykład, przybliżający jeden z aspektów wiary chrześcijańskiej. Ostatnia część spotkania to dyskusja uczestników kursu w małych grupach. Jest to czas na dzielenie się swoimi opiniami i myślami. Można słuchać, dowiadywać się, dyskutować i odkrywać. A także pytać o wszystko. Alfa to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne.

O czym są wykłady?

Wykłady prezentowane w trakcie kursu dotykają przede wszystkim tematów takich jak: życie Jezusa, jego śmierć i zmartwychwstanie, modlitwa, lektura Pisma Świętego, uzdrowienie i życie w Kościele. Wykłady mają na celu zachęcenie uczestników kursu do otwartej dyskusji w małych grupach, w których żadne pytanie nie jest zbyt błahe. Ważnym elementem kursu jest weekend, w trakcie którego wykłady i rozmowy koncentrują się na osobie i działaniu Ducha Świętego.

 

Terminów kursów szukaj na stronie głównej DA oraz w aktualnościach. Najczęściej rozpoczyna się on w październiku.