Turystyczna

Odpowiedzialna:

Katarzyna Zatoka

katarzyna.zatoka@da.redemptor.pl
turystyczna@da.redemptor.pl


Do zadań grupy turystycznej należy organizacja regularnych rajdów duszpasterskich, spływu kajakowego, a także pomniejszych wypraw.

Naszym celem jest, ogólnie rzecz ujmując, umożliwienie studentom wyrwania się poza miasto i zaczerpnięcia świeżego powietrza na łonie natury, co dzięki przyjaznej, chrześcijańskiej atmosferze tego typu przedsięwzięć sprzyja poszerzaniu znajomości i szeroko pojętej integracji w ramach duszpasterstwa.

Ważnym elementem wypraw jest pogłębianie swojej duchowości i kontaktu z Bogiem – poprzez możliwość kontemplacji Jego dzieł oraz dzięki pomocy i wsparciu naszego duszpasterza.

Wiele spośród naszych wypraw jest również okazją do sprawdzenia swoich możliwości i kondycji fizycznej, a nierzadko i dotarcia do granic wytrzymałości (wraz z ich efektywnym przesunięciem).

Punktem kulminacyjnym działalności grupy jest obóz w Białym Dunajcu:
bialy_baner

Aby zaspokoić zapotrzebowanie stwarzane przez niemal codzienne wyjścia w góry, potrzebna jest stale duża liczba turystycznych. Dlatego jeśli znasz w miarę dobrze Tatry i zasady, których należy się trzymać, wkraczając na ich teren, oraz jeśli posiadasz zdolności przywódcze lub chcesz je rozwijać – dołącz do nas! Bycie turystycznym wiąże się ze znaczną odpowiedzialnością, ale daje też wiele frajdy ;-)

O naszych aktualnych inicjatywach możesz poczytać tutaj.

Zostaw Odpowiedź