Ministranci

Odpowiedzialny:

Maciej Michalak


„Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie. To nasze rycerskie hasło”

Niech te słowa rozbrzmią w sercach waszych, gdy sam Chrystus wzywa was do służby. Tym właśnie jesteśmy – sługami (łac. ministrare – służyć, posługiwać, pomagać), którzy zbierają się wokół ołtarza, by jeszcze mocniej przeżywać liturgię. LSO (Liturgiczna Służba Ołtarza), szerzej znani jako ministranci, to jedyna w całości męska grupa w naszych duszpasterstwie.

Co robimy?

– zajmujemy się liturgiczną obstawą Mszy Św.,

– w założeniu co dwa tygodnie mamy spotkanie formacyjne, a jeśli jest potrzeba przygotowania jakiejś uroczystości to zdarza się częściej,

– zadymę XD.

O tym co dokładnie dzieje się na naszych zbiórkach i jak to jest przeżywać Mszę Św. będąc w centrum tych cudów, możesz przekonać się sam! Jeśli jesteś mężczyzną i masz chęć dołączyć do nas, to serdecznie Cię zapraszam. Nie martw się, jeśli nigdy wcześniej nie służyłeś albo myślisz, że już trochę za późno by zostać ministrantem. Absolutnie nie jest za późno! Mamy w naszej grupie kilka osób, które zostały ministrantami dopiero na studiach i przekonali się, że warto! Jeśli to Cię jeszcze nie przekonało to robimy niezłe „dymy”. Mało tego! Zostając ministrantem masz od razu +50 do skilla w rozkręcaniu imprez, bo tym też się zajmujemy.

A kim jest główny sprawca tego zamieszania zwanego ministrantami?

Nazywam się Maciej i studiuję elektromobilność na Politechnice Wrocławskiej. Interesuję się demoralizowaniem naszej cudownej szefowej Kasi, sportami wodnymi i zimowymi, a najbardziej żeglarstwem i snowboardem. Hobbistycznie chodzę też po drzewach, a jak trzeba to i po balkonach. Nieźle parodiuję Bartosza Walaszka. Może nie jestem zbyt bystry, ale za to głupi. Jeśli chcesz się przekonać jakie jeszcze posiadam umiejętności zapraszam do grupy ministrantów!

Zostaw Odpowiedź