Charytatywna

Odpowiedzialna:

Oliwia Hałuszczak

oliwia.haluszczak@da.redemptor.pl
charytatywna@da.redemptor.pl


Zastanawiałeś się kiedyś, czy jest coś więcej poza codziennym życiem, obowiązkami na uczelni i zaspokajaniem swoich potrzeb? Obserwujesz jak dni powoli przesuwają się przed Tobą, a Ty jesteś jedyni widzem swojego życia? Spróbuj dostrzec innych ludzi wokół Ciebie. Wielu już teraz czeka na Twoją pomoc, dobre słowo, trochę czasu, pokrzepiający uśmiech. W grupie Charytatywnej DA Redemptor wychodzimy naprzeciw najbardziej potrzebującym, dzielimy się z nimi tym co mamy najlepszego a przy okazji doskonale się przy tym bawimy. Możesz tu spotkać wiele pozytywnie zakręconych osób, które poświęcają swój wolny czas, pomagają innym i znajdują niesamowitą frajdę w tym co robią :)

Jak działamy?

  • Dom Pomocy Społecznej

Miłe starsze Panie już czekają, abyś przyszedł/przyszła je odwiedzić ( choć zdecydowanie wolą chłopaków! ) Po wizycie u nich nie tylko będziesz mieć satysfakcje że zrobiłeś/łaś coś dobrego, wzrośnie również Twoja samoocena – Panie nie szczędzą pochwał!

Można je odwiedzać codzienne, po wcześniejszym uzgodnieniu z Siostrą Przełożoną. Oprócz odwiedzin, organizujemy również wspólne spacery, a w okresie Bożonarodzeniowym kolędujemy.

Odpowiedzialna: Oliwia Hałuszczak

  • Dom Dziecka

Przebywanie z dzieciakami to świetna zaprawa przed opieką nad własnymi pociechami. Nikt nie da Ci tyle radości co one. Zajmowanie się dziećmi uczy dyplomacji i cierpliwości:) Z nimi odkryjesz jak że świat wokół Ciebie jest ciekawszy niż Ci się wydawało.

Nasza współpraca z Domem Dziecka wygląda następująco: co niedzielę mamy wyjście z dziećmi na Mszę Świętą, organizujemy również zajęcia plastyczne, jesienią robimy ludziki z kasztanów a wiosną palmy które wspólnie święcimy w Niedzielę Palmową.

Odpowiedzialna: Paulina Dziurska

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Na studiach nikt nie docenia Twojej znajomości tabliczki mnożenia i biegłości w czytaniu? Nie martw się! Te umiejętności na pewno przydadzą Ci się podczas wolontariatu w SOSW. Odwiedzamy dzieci od poniedziałku do czwartku w godzinach 15-17, nie tylko pomagamy im w odrabianiu lekcji, ale również towarzyszymy dzieciakom w zabawach i wyjściach do ogrodu. Oprócz tego wspólnie spędzamy ośrodkową wigilię, organizujemy festyn z zabawami, a wraz z grupą muzyczną prowadzimy warsztaty.

Odpowiedzialny: Mateusz Kozołup

Ale to nie wszystko…

Angażujemy się w inicjatywy wrocławskie i ogólnopolskie takie jak: Szlachetna Paczka, Niedziela Hospicyjna czy Zielony Mikołaj, organizujemy zbiórkę słodyczy dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz udzielamy korepetycji młodzieży z Gimnazjum nr 19:)

Kiedy się spotykamy?

W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej udajemy się do salki kominkowej DA Redemptor. Zapraszamy również Ciebie! Przyjdź:)

Zostaw Odpowiedź