Ślęża nocą

Zaproszenie dla wszystkich, którzy w czasie ferii będą we Wrocławiu i zechcą wybrać się na mały spacer.

Spotykamy się 20-go lutego, w piątek, o godz. 18:15 pod Duszpasterstwem a następnie wychodzimy w stronę Sobótki.

Trasa marszu jest widoczna na mapie, zaznaczona jest kolorem niebieskim. Czerwona przecinka to skrót, z którego skorzystamy i który umożliwia przejście nad autostradą A4. Całość ma ok. 50 km długości, czas potrzebny na przejście to jakieś 14 godzin, więc szybko licząc śniadanie zjemy już na szczycie Ślęży. Po krótkim odpoczynku ruszymy w drogę powrotną – na PKS w Sobótce i następnie już autobusem do Wrocławia (ok. 7-8 zł).

Trasę można zrobić bez większego przygotowania kondycyjnego ponieważ aż do samej Ślęży wiedzie po płaskim. Każdy chętny powinien zaopatrzyć się w latarkę, najlepiej czołówkę, odpowiednie do warunków ubranie,  wygodne i odporne na błoto buty, oraz prowiant i odblaski.

Osoby chętne na ten nietypowy spacer proszę o kontakt. Jeżeli ktoś nie chce iść, to może w sobotę z rana przyjechać to Sobótki i dołączyć do ekipy pieszej (organizacja dojazdu i cała reszta we własnym zakresie). Powrót do Wrocławia w sobotę, 21-go lutego ok. 14:15 (zależy jak się wyrobimy z marszem i autobusem, prawdopodobnie będziemy szybciej).

W razie pytań i wątpliwości mogę udzielić więcej informacji :)
Można pisać na: agnieszka.sienko@da.redemptor.pl

Wszystkich fanów Tolkien’a przepraszam za małą manipulację tekstem i zapraszam do Drużyny!

Obiecana mapka wygląda tak: