Rekolekcje teatralne

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl teatralny pt. „Franciszek. Syn Everymana„, połączony z nauką rekolekcyjną (po każdym spektaklu spotkanie i dyskusja z duszpasterzem akademickim).

Zapraszamy Was na specjalny spektakl dla studentów a po nim spotkanie z ks. Mirosławem Malińskim (Maliną), który odbędzie się 16 kwietnia (sobota) o godzinie 19:00. Koszt biletu 20 zł, zapisywać się można do czwartku (7 kwietnia!) u Asi Krynke, osobiście lub mailowo: joanna.krynke@gmail.com. Zachęcamy!!

Czterdzieści dni Wielkiego Postu to czas na wyciszenie i refleksję nad własnym życiem. Pomóc w tym mają – zwłaszcza młodym ludziom – spotkania rekolekcyjne, podczas których doświadczeni duszpasterze wspierają uczestników w ćwiczeniach duchowych i inspirują do zmian.

We współczesnym świecie żyje się bardzo szybko. Trudno dziś znaleźć nie tylko o czas na uczciwą rozmowę ze sobą, ale także miejsce odosobnienia, w które można się udać. Dlatego też Wrocławski Teatr Lalek postanowił wyjść naprzeciw młodzieży i dorosłym, którzy chcą w wyjątkowy sposób przeżyć tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Postanowił otworzyć drzwi Teatru – zwanego wszak świątynią sztuki – dla uczestników rekolekcji. Specjalnie dla nich zaprosiliśmy najwybitniejszych wrocławskich duszpasterzy.

Rekolekcje Teatralne Wrocławskiego Teatru Lalek obejmują dwa elementy – spektakl teatralny „Franciszek. Sen everymana” oraz spotkanie rekolekcyjne bezpośrednio po przedstawieniu. Fabuła „Franciszka. Snu everymana” daje młodym widzom możliwość skonfrontowania idei franciszkańskich z trudną, często brutalną rzeczywistością, w jakiej żyją. Po spektaklu uczestnicy rekolekcji spotkają się z duszpasterzami i wezmą udział w dyskusji na temat właśnie obejrzanego spektaklu oraz zawartego w nim przekazu filozoficzno-duchowego.

Rekolekcje Teatralne zostały objęte patronatami:

Wiceprezydenta Miasta Wrocławia Jarosława Obremskiego

Dolnośląskiego Kuratora Oświaty