Pomoc Ukrainie: 5-dniowy wolontariat na granicy

Wolontariat Caritas Polska w punktach na granicy w namiotach nadziei. Świadczą pierwszą pomoc osobom, które ją przekroczyły z ogarniętej wojną Ukrainy. Mogą tu się ogrzać, napić ciepłej herbaty, naładować telefony, dostać koce, w spokoju usiąść.  

Szukamy pełnoletnich, odpowiedzialnych osób, które mogą na ok. 5 dniowe zmiany przyjechać. Najlepiej w kilkuosobowych zespołach z koordynatorem.  Trzeba być gotowym na trudne warunki fizyczne i psychiczne oraz radzić sobie w sytuacjach szybkiej zmiany sytuacji. Najlepiej mieć doświadczenie w działaniu w kryzysie. 

Mamy obecnie 5 punktów, wolontariusze w nich zmieniają się co kilka dni, wracając do domu. W punktach pojawiają się różne potrzeby. Dlatego ważne jest skoordynowanie osób do właściwych punktów. Trzeba zabrać ciepłą odzież, śpiwór, karimaty, latarki, power banki. 

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz (https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=ARqk9o8w00qAS9DxT90EOQj5qiXCh0dBhPesC1w3md5URDNISkNVMVBRSkZSRTlCRjBWQ0tRQ0M1MC4u). 

W zależności od podanych w formularzu terminów dostępności w przypadku zwalniania miejsc dzwonię i umawiam wolontariuszy do konkretnych miejsc

Marta Dobryńska, Caritas Polska, koordynatorka wolontariatu – tel. 735 255 156,  mdobrzynska@caritas.org.pl