Koncert na Tekach już 6 czerwca!

Znamy już datę tegorocznej 9. edycji Koncertu na Tekach we Wrocławiu, a także muzyków, którzy wystąpią. Tym razem nie odbędzie się on na początku roku akademickiego, a już… za 4 miesiące!

Ten koncert ma już we Wrocławiu swoją markę, szczególnie wśród studentów zrzeszonych w duszpasterstwach akademickich. Rokrocznie na początku października przyciągał tłumy młodych ludzi, którzy za darmo, w przyjaznej atmosferze mogli wysłuchać największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, prezentujących wartościowa muzykę. Występowali m.in. Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers, Projekt Panny Wyklęte, Zeus czy Marika.

W ostatnich latach jednak jesienna pogoda dawała się we znaki organizatorom, czyli Duszpasterstwu Akademickiemu „Redemptor”. Do tego stopnia, że w 2017 r., podczas 8. edycji, odwołano występy artystów na plenerowej scenie między „Tekami” (akademikami Politechniki Wrocławskiej) z powodu silnego wiatru. Wrocław nawiedził wtedy orkan Ksawery.

WIĘCEJ: „Artyści na wyciągnięcie ręki” oraz „Koncert odwołany, ale był tort i sto lat”.

A już rok wcześniej, podczas 7. KnT, aura nie rozpieszczała uczestników. Przeszła duża ulewa, która wraz z niską temperaturą przetrzebiła publiczność.

Dlatego 9. edycja odbędzie się 6 czerwca, a na scenie swoje utwory zaprezentują znani artyści: L.U.C. oraz Łona i Webber.

– Myślę, że zmiana daty była kwestią czasu. Zamiast rozpoczynać rok akademicki, będziemy go kończyć z impetem. Dobrze się składa, bo przełom maja i czerwca to jeszcze wir juwenaliowych wydarzeń i nasz koncert może spinać klamrą oraz kończyć ten rozrywkowy dla studentów czas – mówi Beata Fijałkowska, szef KnT z DA „Redemptor”.

O. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, duszpasterz „Redemptora”, zapewnia, że inny termin nie wpłynie na ewangelizacyjny charakter wydarzenia. – Chodzi o głoszenie treści chrześcijańskich nie tylko ze sceny, ale także przez ewangelizatorów podchodzących w tłumie do osób zainteresowanych. Ta inicjatywa ma docierać do studentów z Wittigowa oraz innych części miasta – mówi zakonnik.

Jak opowiada, w czasie modlitwy ze wspólnotą „Obfite Odkupienie” Pan Bóg podsunął mu słowo: Zgromadź lud, a Ja mu dam wodę” (Lb 21, 16). – Pierwszy w ewangelizacji jest Jezus, my mamy pomóc w przyprowadzeniu ludzi do Niego. W takim duchu robimy kolejny KnT i ufamy Odkupicielowi, że wyprowadzi z niego dobre owoce – podsumowuje o. Mazurkiewicz.

Podkreśla, że całe muzyczne wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Politechniki Wrocławskiej, Urzędu Miasta Wrocławia oraz indywidualnych darczyńców. Zaprasza także chętnych do pomocy. Więcej informacji na www.da.redemptor.pl.

Maciej Rajfur, Wrocław; za: wroclaw.gosc.pl


fot. Katarzyna Wyrobek – Darek Majelonek w czasie „dogrywkowego” KnT 8.5 w październiku 2018 r. w Klubie „Stary Klasztor” we Wrocławiu