Katechezy przedmałżeńskie – jesień 2021

Katechezy przedmałżeńskie nie muszą być przykrą procedurą, ale wspaniałą okazją do lepszego poznania siebie nawzajem i pogłębienia swojej wiary! Na naszych spotkaniach mówimy o wierze, o znaczeniu sakramentów, o szansach na piękne i czyste narzeczeństwo. Poruszamy zagadnienia psychologiczne i medyczne, a nade przede wszystkim chcemy podzielić się spotkaniem z Jezusem w małżeństwie i rodzinie oraz doświadczeniem budowania głębokiej, uszczęśliwiającej więzi.

UWAGA! Katechezy prowadzone są na miejscu (stacjonarnie), z zachowaniem przepisów sanitarnych, w razie konieczności kontynuowane będą online.

We wtorek, 19 października 2020 r., o godz. 18.30 ruszają katechezy przedmałżeńskie, które będą trwać 7 lub 8 tygodni (w trakcie ustalenia), zakończą się przed Bożym Narodzeniem. Każde spotkanie trwa ok. 45-60 min. Koszt tej części przygotowania: 100 zł od pary.

Oboje narzeczni przychodzą na wtorkowe spotkania, nie ma możliwości brania udziału pojedynczo lub „w zastępstwie” i „to ja mu/jej opowiem”. Zachęcamy do ułożenia kalendarza tak, by uczestniczyć we wszystkich spotkaniach.

Oprócz tego są trzy spotkania w poradni rodzinnej – terminy od ustalenia indywidualnie po zapiasach.

Całość katechez na miejscu rozpoczyna się i kończy się wspólną Mszą św. w odpowiednio pierwszy i ostatni wtorek o godz. 19.30, zaraz po katechezie. Zachęcamy o uczestnictwa we Mszy św. co tydzień. Po zakończeniu przygotowania uczestnicy otrzymują stosowne zaświadczenia.

W naszym Duszpasterstwie Akademickim jest także możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania i rozmowy nawet na najtrudniejsze tematy – zachęcamy, by przeżywać swoje narzeczeństwo oraz bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa w stanie łaski uświęcającej, modlitwie i w czystości.

Msze święte i sakrament pojednania w DA Redemptor

Zapisy do niedzieli, 17 października 2021 r. na email: napisz wiadomość.

We wtorek, 19 października trzeba przyjść na pierwsze spotkanie do salki modlitewnej w duszpasterstwie (wejście z boku kościoła akademickiego i do góóóry po schodach, gdzie zostaną podane szczegóły :)

Pytania na email: napisz wiadomość