FAQ

1.Co to jest D.A.?
D.A. (duszpasterstwo akademickie) prostymi słowami to skupisko ludzi, którzy mają trochę wolnego czasu i chcą go dobrze wykorzystać :) poznając przy tym nowe osoby :) Często przyjaźnie na całe życie albo… partnerzy :)

2. W szkole średniej była religia, a na studiach nie ma co począć?
Można się włączyć do jednego z działających we wrocławiu duszpasterstw akademickich. Oczywiście nikt tu nie stawia ocen :) Jesteśmy grupą osób o rozmaitych zainteresowaniach, którzy pragną czegoś więcej niż same studia.

3. Lubię śpiewać, ale nie byłem(am) w szkole muzyczniej i nie umiem grać na intrumentach.
Nic nie szkodzi, zapraszamy do naszej grupy muzycznej, jeśli śpiewasz a ludzie stojący w pobliżu nie uciekają – przyjdź koniecznie! :)

4.Chciałbym udzielać się charytatywnie.
Grupa charytatywna jest odpowiedzią :) Możesz udzielać korepetycji, opiekować się dziećmi z Domu Dziecka lub Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, umilać czas paniom z Domu Pomocy Społecznej, kwestować i robić wiele innych pożytecznych rzeczy! Jesteś potrzebny, zapraszamy na spotkanie!

5. Tyle mówicie o jutrzniach, co to właściwie jest?
Jutrznia technicznie wygląda tak: spotykamy się o 7.30 w małym kościele, bierzemy ze stolika brewiarz i siadamy do ławki (panie po prawej, panowie po lewej). Następnie rozpoczynamy modlitwę psalmami oraz czytaniami, naprzemian panie i panowie. Ok. 8.00 wychodzimy i można iść albo na zajęcia albo na śniadanie.

6. Śniadania po jutrzni.
Aby lepiej rozpocząć dzień (z pełnym żołądkiem) wychodząc z kościoła po krótkiej pogawędce, idziemy do kuchni DA przyrządzić śniadanie. Zrzuta dobrowolna (min. 2 zł ;)), 1-szy RAZ NIE PŁACISZ!!

7. Pierwszy raz na jutrzni, dam rade?
No ba, napewno jakiś nałogowy chodziarz jutrzniowy przysiądzie się do Ciebie :) (panowie siedza po lewej, panie po prawej, patrząc od strony wejścia)

8. Lubie przykręcać śrubki, demontować różne rzeczy, macie dla mnie miejscie?.
Grupa remontowa! :) Co prawda nie spotyka się codziennie, ale jak już się spotka to dopiero zamieszanie.

9. Jestem informatykiem.
Kolejna klawiatura zawsze się przyda w rozwijaniu serwisu D.A. (A jest co rozwijać:) )

10. Lubie gotować.
Grupa kulinarna :) zawsze przygotuje coś dobrego, więcej informacji po kontakcie z Elą (Ela jest student frendli)

11. Lubie zjeść(dobrze)
Mamy dla Ciebie wyjątkowoą ofertę, codziennie jutrznia+śniadanie od poniedzialku do piątku (7.30), soboty (9.00)  a w niedziele ok. 14:30 przepyszny obiad :)

12. Lubie mecze, piwo, wyzwania, adrenalinę.
Grupa męska! Spotyka się średnio raz w miesiącu, o czym informuje w ogłoszeniach, zapraszamy (tylko panów) :)

13. Szukam dziewczyny (żony).
Najlepsze miejsce dla tego to ministrantura. Wysoko, blisko ołtarza, wszystko widać :)

14. Szukam męża (chłopaka)
Grupa muzyczna, jako przeciwwaga dla ministrantow (bardzo dobre miejsce widokowe, pod palmą, bezpośrednie sąsiedztwo ministrantów) , co prawda jest kilku chłopaków ale wciąż przeważają kobiety.

15. Poszło by się do kina czy do teatru…
Ekipa kulturalna dba o to, abyśmy się przypadkiem tego nie zaniedbali… Raz w miesiącu pokaz naprawdę dobrego filmu połączony z dyskusją, a do tego wypady do kina, teatru, opery itp.

16. Grupa modlitewna – czym się zajmuje..?
Grupa modlitewna animuje naszą cotygodniową modlitwę w duchu charyzmatycznym. W każdej chwili możesz przyjść i pomodlić się z nami. Organizuje również Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. To trzon DA, który nieustannie wstawia się za naszą działalnością :)

17. Grupa biblijna – co to takiego?
Grupa biblijna spotyka się co tydzień, aby rozważać fragmenty Pisma Świętego. Nie musisz chodzić co tydzień, możesz przyjść raz, albo chodzić tak często jak tylko chcesz.

18. Pociąga mnie przygoda, morze, góry, rzeki…
Pakuj plecak i „rajduj” i wyjeżdżaj z nami! W każdym roku mamy ruszamy na 4 rajdy (wiosenny, letni, jesienny i zimowy), wyjeżdżamy na spływ kajakowy, 2-tygodniowy obóz w Białym Dunajcu, pielgrzymki, nocne włóczęgi oraz masę różnych spontanów!

19. Ale właściwie jak się zapisać do duszpasterstwa?
Do DA nie trzeba się zapisywać. Podchodzisz do którejkolwiek osoby, która się udziela, przedstawiasz się i mówisz, że jesteś pierwszy raz i chcesz zobaczyć co tu się dzieje… A potem przychodzisz kiedy chcesz – uwaga! Uzależnia! :)

20. Skończyłem studia – znajdę dla siebie miejsce?
Oczywiście! Wspólnota Jednego Ducha lub Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna Obfite Odkupienie to studenci ostatnich lat i absolwenci, którzy nie chcą spędzać swojego wolnego czasu tylko przed komputerem. Razem się modlą, bawią, pomagają itd… I chętnie przyjmą Cię do swojego grona! Dołącz do nich!

Zostaw Odpowiedź