Święto Bożego Ciała

Akademicka procesja pełna radości
Głośne bębny, płonące pochodnie, piękne dziewczyny sypiące kwiaty i śpiew scholi, a w centrum kapłan z monstrancją – to pomysł studentów z Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik” we Wrocławiu na procesję z okazji święta Bożego Ciała. W akcję włączają się też inne duszpasterstwa. Studenci chcą zorganizować ją w formie, jakiej wrocławianie do tej pory nie widzieli.
W czwartek 23 czerwca po mszy o godz. 20.00 procesja ruszy z kościoła św. Wojciecha w stronę Parku Słowackiego.
– Każda procesja chrześcijańska jest nawiązaniem do wyjścia Izraelitów z niewoli w Egipcie. Chrystus, Nowy Mojżesz, prowadzi lud przez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Tak więc każda procesja jest wydarzeniem uroczystym i radosnym –  mówi o. Marcin Barański, duszpasterz „Dominika”. – Dlatego akademicka procesja Bożego Ciała ma być wypełniona radością. Radością młodą, spontaniczną, a jednocześnie skierowaną ku Chrystusowi Zmartwychwstałemu, który idzie z nami. Śpiew, granie na instrumentach i taniec od zawsze służyły jej wyrażeniu. Tak będzie i w tym przypadku – dodaje dominikanin. Mimo zbliżającej się sesji studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik” od dwóch tygodni przygotowują procesję. W budynku klasztornym trwają próby bębniarzy, młodzież sama szyje sztandary i przygotowuje pochodnie. Ponadto zbierane są kwiaty, które będą sypały ubrane na biało  studentki. Wszystko po to, by (jak zapewniają) przygotować wydarzenie, jakiego Wrocław do tej pory nie widział.
Uroczystości rozpoczną się mszą o godz. 20.00 w czwartek 23 czerwca. Po niej (około 21.15) procesja ruszy z kościoła św. Wojciecha przy pl. Dominikańskim do czterech ołtarzy ustawionych na trasie kościół-> Park Juliusza Słowackiego-> ul. Purkyniego-> ul. Św. Katarzyny -> kościół. Zgodnie z tradycją, wywodzącą się jeszcze z XIV wieku, w centrum procesji będzie szedł kapłan z Najświętszym Sakramentem, a przy ołtarzach będą odczytywane fragmenty Ewangelii.
Więcej informacji na www.dadominik.pl

Akademicka procesja pełna radościGłośne bębny, płonące pochodnie, piękne dziewczyny sypiące kwiaty i śpiew scholi, a w centrum kapłan z monstrancją – to pomysł studentów z Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik” we Wrocławiu na procesję z okazji święta Bożego Ciała. W akcję włączają się też inne duszpasterstwa. Studenci chcą zorganizować ją w formie, jakiej wrocławianie do tej pory nie widzieli. W czwartek 23 czerwca po mszy o godz. 20.00 procesja ruszy z kościoła św. Wojciecha w stronę Parku Słowackiego.
– Każda procesja chrześcijańska jest nawiązaniem do wyjścia Izraelitów z niewoli w Egipcie. Chrystus, Nowy Mojżesz, prowadzi lud przez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Tak więc każda procesja jest wydarzeniem uroczystym i radosnym –  mówi o. Marcin Barański, duszpasterz „Dominika”. – Dlatego akademicka procesja Bożego Ciała ma być wypełniona radością. Radością młodą, spontaniczną, a jednocześnie skierowaną ku Chrystusowi Zmartwychwstałemu, który idzie z nami. Śpiew, granie na instrumentach i taniec od zawsze służyły jej wyrażeniu. Tak będzie i w tym przypadku – dodaje dominikanin. Mimo zbliżającej się sesji studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik” od dwóch tygodni przygotowują procesję. W budynku klasztornym trwają próby bębniarzy, młodzież sama szyje sztandary i przygotowuje pochodnie. Ponadto zbierane są kwiaty, które będą sypały ubrane na biało  studentki. Wszystko po to, by (jak zapewniają) przygotować wydarzenie, jakiego Wrocław do tej pory nie widział.Uroczystości rozpoczną się mszą o godz. 20.00 w czwartek 23 czerwca. Po niej (około 21.15) procesja ruszy z kościoła św. Wojciecha przy pl. Dominikańskim do czterech ołtarzy ustawionych na trasie kościół-> Park Juliusza Słowackiego-> ul. Purkyniego-> ul. Św. Katarzyny -> kościół. Zgodnie z tradycją, wywodzącą się jeszcze z XIV wieku, w centrum procesji będzie szedł kapłan z Najświętszym Sakramentem, a przy ołtarzach będą odczytywane fragmenty Ewangelii.Więcej informacji na www.dadominik.pl